language

ورود به سیستم

بازیابی کلمه عبور

بازگشت

آیین افتتاح چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استانی آذربایجان شرقی برگزار شد

آیین افتتاح چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استانی آذربایجان شرقی برگزار شد

آیین افتتاح چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استانی آذربایجان شرقی در محل تالار بعثت دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار شد.

سالن بعثت دانشگاه هنر اسلامی تبریز میزبان مسئولان دولتی،اساتید، پژوهش گران و دانشجویان علاقمند به حوزه معماری و شهرسازی چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی بود.

"به گزارش دبیر خانه کنگره، دکتر مرتضی میرغلامی" دبیرعلمی این کنگره در خصوص برنامه های اتخاذ شده در این دوره گفت: چهارمین کنگره تاریخ معماری این بار بصورت استانی برگزار می شود که فرصتی برای پژوهشگران جهت تحقیق، نقد و بررسی عمیق تر آثار و بنا های باستانی واقع در استان های خود باشد و این فرصت مغتنم شمرده شده است برای شناخت هر چه بیش تر پژوهشگران جوانی که بصورت استانی مقاله های خود را ارائه کرده اند.

وی افزود: از مقاله های ارسالی 28 اثر به صورت برگزیده در کتاب منتخب چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی آذربایجان شرقی جمع آوری شده اند.

میرغلامی ادامه داد: محور مقالات ارائه شده در حوزه ی شکل شناسی شهرسازی، شهرهای تاریخی، سازه در تاریخ معماری، آموزش های معماری سنتی و ... است که متاسفانه در این بین موضوعی به میراث فرهنگی ناملموس اختصاص داده نشده است که یکی از موضوعاتی است که باید برای شناخت ویژگی های دیگر آذربایجان لازمه ی کار پژوهشگران است، همچنین در خصوص محور اجرایی این کنگره چهار نشست تخصصی در خصوص مکتب شهرسازی تبریز،شهرک های تاریخی استان، سازه در معماری و شهرسازی مدرن تبریز برگزار شده است.

لازم به ذکر است چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استانی آذربایجان شرقی به مدت دو روز در روزهای سه و چهار بهمن در حال برگزاری است.

انتهای پیام/